Παγκόσμιο πρωτάθλημα Πάλης Παλαιμάχων 2015 – Πρόγραμμα αγώνων

 

Παγκόσμιο πρωτάθλημα Πάλης Παλαιμάχων 2015

 

 

Το λογότυπο των αγώνων. Ελληνική Ομοσπονδία Φιλάθλων Πάλης

 

 

Το αγωνιστικό πρόγραμμα του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος Παλαιμάχων που θα φιλοξενηθεί στην χώρα μας (Αθήνα) από 13 έως 18 Οκτωβρίου του τρέχοντος έτους ανακοίνωσε η United World Wrestling (Παγκόσμια Ένωση Πάλης) και η ΕΟΦΠ.

Πιό συγκεκριμένα:

Ξενοδοχείο αθλητών: Οι αποστολές θα διαμείνουν στο Ξενοδοχείο President,

Ξενοδοχείο διαιτητών: Τα μέλη του σώματος της διαιτησίας στο Ξενοδοχείο Athenian Callirhoe,

Ξενοδοχείο UWW: Τα μέλη της διεθνούς ομοσπονδίας (United World Wrestling) στο Ξενοδοχείο Metropolitan.

Τα ημερήσια έξοδα ανά άτομο ανέρχονται στο ποσό των 130 Ελβετικών Φράγκων.

Η διαπίστευση των αποστολών θα γίνει στο ξενοδοχείο President.

Χώρος διεξαγωγής των αγώνων: Ολυμπιακό Κλειστό Γυμναστήριο Φαλήρου.

Ηλικιακές κατηγορίες ανδρών A, B, C, D, E, F & G («Α» 35 – 40 ετών, «Β» 41 – 45 ετών, «Γ» 46 – 50 ετών, «Δ» 51 – 55 ετών, «Ε» 56 – 60 ετών, «Ζ» 61 – 65 ετών & «ΣΤ» 66 – 70 ετών).

Ηλικιακές κατηγορίες γυναικών A, B & C («Α» 35 – 40 ετών, «Β» 41 – 45 ετών & «Γ» 46 – *50+ ετών).

*50+ σημαίνει ότι οι αθλήτριες είναι άνω των 50 ετών, αλλά κάτω των 56 χρόνων και μπορούν να συμμετάσχουν με ιατρική βεβαίωση και υπεύθυνη δήλωση.

Πρόγραμμα αγώνων
Παρασκευή 09.10.2015   Άφιξη διαιτητών
Σάββατο 10.10.2015 09.00-18.00 Σεμινάριο διαιτησίας
Κυρικακή 11.10.2015 09.00-18.00 Άφιξη αντιπροσωπειών
Δευτέρα 12.10.2015 έως 12.00 Οριστικές δηλώσεις συμμετοχής ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, ΣΤ
09.00-13.00 Σεμινάριο διαιτησίας
14.00-16.00 Σεμινάριο διαιτησίας
16.30-17.30 Τεχνική σύσκεψη – Όλες οι αποστολές
17.30-18.15 Ιατρική εξέταση ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, ΣΤ
18.30-19.00 Ζύγιση ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, ΣΤ
Τρίτη  13.10.2015 10.00-14.30 Προκριματική γύροι και ρεπεσάζ ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, ΣΤ
έως 12.00 Οριστικές δηλώσεις συμμετοχής ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ ανδρών και ηλικιακές κατηγορίες Β, Γ γυναικών
17.30-18.15 Ιατρική εξέταση ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ ανδρών και ηλικιακές κατηγορίες Β, Γ γυναικών
18.30-19.00 Ζύγιση ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ ανδρών και ηλικιακές κατηγορίες Β, Γ γυναικών
19.00-19.30 Τελετή έναρξης
19.30-21.30 Τελικοί ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, ΣΤ/Απονομές
Τετάρτη 14.10.2015 10.00-14.30 Προκριματική γύροι και ρεπεσάζ ελευθέρας πάλης – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ ανδρών και Β, Γ γυναικών
έως 12.00 Οριστικές δηλώσεις συμμετοχής ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Α, Ζ ανδρών και ηλικιακή κατηγορία Α γυναικών
17.15-17.45 Ιατρική εξέταση ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Α, Ζ ανδρών και ηλικιακή κατηγορία Α γυναικών
17.15-17.45 Ζύγιση ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Α, Ζ ανδρών και ηλικιακή κατηγορία Α γυναικών
18.00-20.00 Τελικοί ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ ανδρών και ηλικιακές κατηγορίες Β, Γ γυναικών/Απονομές
Πέμπτη
15.10.2015
10.00-14.30 Προκριματική γύροι και ρεπεσάζ ελευθέρας – Ηλικιακές κατηγορίες Α, Γ ανδρών και ηλικιακή κατηγορία Α γυναικών
έως 12.00 Οριστικές δηλώσεις συμμετοχής ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ
16.00-17.00 Ιατρική εξέταση ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ
17.15-17.45 Ζύγιση ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ
18.00-20.00 Τελικοί ελευθέρα πάλης – Ηλικιακές κατηγορίες Α, Ζ ανδρών και ηλικιακή κατηγορία Α γυναικών/Απονομές
Παρασκευή
16.10.2015
10.00-14.30 Προκριματικοί γύροι ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ
έως 12.00 Οριστικές δηλώσεις ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Α, ΣΤ
16.00-17.00 Ιατρική εξέταση ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Α, ΣΤ
17.15-17.45 Ζύγιση ελληνορωμαϊκής πάλης – Ηλικιακές κατηγορίες Α, ΣΤ
18.00-20.00 Τελικοί ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Γ, Δ/Απονομές
Σάββατο
17.10.2015
10.00-14.30 Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ ελληνορωμαίκής – Ηλικιακές κατηγορίες Α, ΣΤ
έως 12.00 Οριστικές δηλώσεις ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, Ζ
16.00-17.00 Ιατρική εξέταση – Κατηγορίες βάρους 67 & 72 κιλών γυναικών και 55 κιλών ελληνορωμαϊκής
17.15-17.45 Ζύγιση ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, Ζ
18.00-20.00 Τελικοί ελληνορωμαίκής – Ηλικιακές κατηγορίες Α, ΣΤ
Κυριακή 18.10.2015 10.00-14.30 Προκριματικοί γύροι και ρεπεσάζ ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, Ζ
18.00-20.00 Τελικοί ελληνορωμαϊκής – Ηλικιακές κατηγορίες Β, Ε, Ζ/Απονομές
21.00-23.00 Επίσημο δείπνο
Δευτέρα 19.10.2015   Αναχώρηση αποστολών

http://www.palema.gr/eidiseis/prokirukseis/item/5774-pagkosmio-protathlima-palis-palaimaxon-2015-programma-agonon.html

Share this...
Email this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPin on Pinterest